2023. április 19., szerda

A Mandalóri felesleges harmadik évada

A történet íve a második évad fináléjában véget ért. Ennek mindennemű folytatása csak legalább annyira erőltetett lehet, mint A Jedi visszatér lezárása után egy bármilyen 7. epizód.


Sajnos a 3. évad eleve kudarcra ítéltetett. Foglaljuk össze:

Első évad: A fejvadász Din Djarin legújabb célpontja Grogu, akit megsajnál, és a védelme alá vesz. Miután bárhová megy, mindig utolérik a konkurens fejvadászok, úgy dönt, hogy a fő megbízónál varrja el a szálat. Az erőfeszítése sikerrel jár, hiszen a megbízó Werner Herzog meghal (bár nem Din keze által). Din az évad végén megkapja a kovácsnőtől a Sárszarvú pecsétet, ezzel szó szerint megpecsételve, hogy ő és Grogu mostantól egy klán. Továbbá feladatául kapja, hogy Grogut eljuttassa az övéihez, a Jedikhez. Így vetítik előre a következő évad cselekményét.

Második évad: A komplett évad Din feladatára fonódik, kisebb-nagyobb kitérőkkel. Az évad végén meg is érkezik a várva-várt Jedi, aki magához veszi Grogut. Semmiféle következő évad-béli cselekményt nem vetítenek előre, mert innen nincs is hová továbbfonni a történetet. A Grogu-sztoriív véget ért. Bármilyen folytatást is találnak ki ehhez, az nem tud szervesen kapcsolódni az első két évadhoz.

Kettő és feledik évad: Grogu meggondolja magát, és mégis inkább visszatér Dinhez, faképnél hagyva Luke-ot. Ezzel gyakorlatilag a komplett második évad minden küzdelmét feleslegessé teszi.

Harmadik évad: nem is tudom megfogalmazni, hogy miről szólt ez. Nem tudom megmondani, hogy a két főhős honnan hova jutott. Habár mégis: Grogu a babakocsiból az IG egységbe került, Din pedig egy frankó telekre költözött az évad végén (amit az évad LEGELSŐ epizódjában már ingyen felajánlottak neki, tehát nem kellett volna megküzdenie érte).

Fene tudja, gyenge ez az egész így. Mindegy, legalább az első két évadot szerettem. :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése